Vad kan jag erbjuda dig?
Gillar du mina kanaler och vill göra ett samarbete med mig?
Då vill jag först berätta för dig vad du kan förvänta dig och hur jag jobbar med samarbeten.
- Jag skapar allt innehåll från hjärtat, innehåll jag tror på som ger mina läsare det lilla extra och lite mer glädje, det vill säga lite mera rosa. Jag skapar alltid innehåll utifrån den känsla jag vill förmedla. Känslan ska sedan öppna besökarens önskemål om att vilja besöka din destination eller köpa din produkt.
Ett inlägg i samarbete med dig som kund skall inte skilja sig nämnvärt från mina andra inlägg. Självklart ska det vara märkt som ett samarbete för att följa de regler vi har att förhålla oss till, men för läsaren är det viktigt att det liksom mina andra inlägg kommer ur att det är något jag står för och vill förmedla.
- Jag är noga med att planera publicering av inlägg för samarbeten till tidpunkter då min publik och mina följare är aktiva och vill du samarbeta med mig kan du vara säker på att vårt gemensamma budskap får en genomtänkt publicering i mina kanaler utan att annan information tar över.
- Är vi överens om detta då tror jag att vi kan göra något bra tillsammans som ger win-win-win. Win för dig som kund, för mig som influencer men framför allt för mina läsare.
Bloggsamarbete/ influencer marketing
Har du en produkt, en tjänst, en destination eller ett budskap du vill marknadsföra. Tror du att jag och min målgrupp, min blogg och mina sociala medier är det forum som skulle marknadsföra ditt budskap bäst? Vill du samarbeta med mig? Hör av dig.
Tidigare samarbeten
Nedan hittar du länkar till exempel på tidigare samarbeten.
Trip me up – överraskningsresor – rese- och inläggssamarbete
Flightright.se – inläggssamarbete
Flyg.nu – inläggssamarbete
Visit Östergötland – Content manager juni 2021 till december 2025
Corren Sommar 2022 – Resebloggarens 10 bästa tips i Linköping
Näsby slott, Staycation Stockholm
Bistro Bubbel, Åby
Eriksbergs hotell & Safaripark/Countryside hotels – rese- och inläggssamarbete
Statistik & fakta – litemerarosa.se
- 7 000 unika besök per månad (12 200 sidvisningar), enligt Google Analytics (snitt 2025)
- Den typiska läsaren är 35-55 år och kvinna, som inte drömmer utan förverkligar sina drömmar.
- Majoriteten bor i Sverige
- Följare: Instagram 12 000 +, Facebook 1100 +, Nyhetsbrev 1700 +
Mediakit & Prislista
Vill du komma i kontakt med mig? Klicka på någon av länkarna ovan, maila mig på litemerarosa[at]gmail.com eller använd dig av detta kontaktformulär. Jag ser fram emot att höra ifrån dig.